Beklemek

Processed with VSCO with f2 preset

Bekliyorum.

Nedenini bilmeden…

Bir çocuğun uçurtmasının uçmasını bekler gibi bekliyorum. İpi elimde ama rüzgârım yok. İşin kötüsü hayli yorgunum, koşamayacak kadar. Ben rüzgârı bekliyorum. Alsın ve bu uçurtmayı uçursun diye. Uçsun diye…

Aklı saklı bir deli gibi bekliyorum, aklımı bulmayı. Duvarları seyrediyorum yıllardır. Elim kolum bağlı, deli gömleği üzerimde. Ah aklım, gelecektir elbet. Fakat düşünecek kadar gücüm yok. Aklımı bekliyorum. Gelsin aklım başıma da, aynada bakayım kendime. Bu arada duvarlar da bekliyorlar aklımı. Onlar da merak ediyor beni, aklım başımdayken hâletiruhiyemi.

Savaşı bekleyen bir asker gibi bekliyorum. Elim tetikte, gözüm ufukta. Basabilir miyim tetiğe, ondan emin değilim işte. Sanki denesem, parmaklarım kırılacakmış kadar yorgun hissediyorum kendimi. Bir mezara bile giremem bu hâlimle, içine düşüveririm gelişigüzel. Yine de savaşmak istiyorum. Parçalara da ayrılsam, denemiş olmak… Ben ilk mermiyi bekliyorum, başka bir yorgun savaşçıyı.

Bir sayfa kâğıt gibi bekliyorum, saf ve temiz. Yazılsın ve okunsun istiyorum benliğim. Öyleyken satır satır dökülecekmiş gibi hissediyorum. Şiir olacakmışım gibi… Zira düz yazı olmaz benden, sıkarım insanı. Kafiyeli mafiyeli bir şiir, okuyunca tüyleri diken diken eden bir şiir bekliyorum. Ben bir yazar bekliyorum, beni yazacak.

Ve bilmiyorum. Beklemek tepki midir, yoksa tepkisizlik mi?

Psychohol

B/M

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s