Bir Hüzün

WP_20151116_001_e.jpg

Bir hüzünlük canım var. Yapraklarım nasıl vedalaşıyor canımla? Dinlemek istersen otur yanıma. Gözlerin öyle kalabalık ki, sanki İstiklâl’le konuşuyorum bir akşamüstü. İçmiyorsan da yak bir sigara, bana değer inan. Çünkü bir dumanla öldürmen gereken şeyler olacak, sevgili İstiklâl. Belki de beni boğarsın zehirli nefesinle, ne yazık. Kolumdan tutup cehenneme at oldu olacak. Sorgulamam bir saniye bile, çünkü ne yaptığımı biliyorum. Çünkü seni seviyorum.

Bir büyüydü. Seni yazmak satırlara, sana değinmek, bir şiirde saçını okşamak, seninle konuşmak muhteşem bir büyüydü. Ve bazen yoktun orada. Seni kaybettiğim satırlarda ben de kayboldum zamanla. Paragraflar birer arafmış meğer. Senli ve sensiz dünyaların geliş ve gidişleri. Bir girdaba cahil bir çocuk gibi girmişim heyecanla, artık canım yanmıyor gerçi ama ayakta da duramıyorum. Güçsüzüm. Bu çöküntü ile bir Sergey Yesenin olmaya göz kırpsam da, bir sene ile kaçırıyorum treni. Oysa hep vaktinde giderim.

Keşke duysam içindekileri. Bir şarkı gibi mırıldansan kulağıma nefretini. Ben dertli türküleri ne severim, bilirsin. Eşlik ederim zaman zaman ya da ben de yanarım aynı derde. Hiç sus demem sana. Sesin bir enstrüman kulaklarıma. Hüzünlü bir şarkının, en duygulu dört dizesi gelirken kulaklara, kusursuz çalan bir enstrümansın. Gözlerin öyle kalabalık ki, bu kalabalık hüzün tüm dünyaya yeter. Hepimizi öldüreceksin, yeter.

Yine de pek tatlı bir hüzünsün sen. Dilimin hep yanacağı, ama tadına hep bakacağım… Bir hüzün.

Psychohol

M/T

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s